انواع ماسک عسل برای لک صورت

انواع ماسک عسل برای لک صورت
0
 • عسل طبیعی یکی از کاربردی ترین مواد برای درمان لک صورت است. با توجه به حساس بودن پوست صورت و همچنین آزار دهنده بودن لک بر روی صورت، استفاده از عسل باید از همان ابتدای بروز لک و کک مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از عسل طبیعی می تواند در درجه اول از پیشرفت این بیماری جلوگیری کرده و در نهایت آن را درمان کند.
 • اینکه از عسل به چه نحو استفاده شود، بسیار مهم است. اصولا ماسک هایی که با استفاده از عسل تهیه می شود، در ترکیب با ماده موثر دیگری است تا اثرات عسل بیشتر نمود پیدا کند. در ادامه سعی کرده ایم به برخی از مهمترین ماسک هایی که با عسل تهیه می شود و در درمان لک صورت نقش دارد اشاره کوتاهی داشته باشیم

لک صورت و ماسک عسل و دارچین

 • عسل و دارچین از جمله ترکیباتی است که اثرات شگفت انگیزی دارد. برای این معجون به صورت خوراکی و موضعی بیش از ۴۰ خاصیت اثبات شده بیان می شود که هر کدام از این خواص به نوبه خود بسیار مهم و حائز اهیمت هستند. برخی حتی ترکیب عسل دارچین را ترکیبی ضد سرطان و موثر برای درمان سرطان می دانند. این ترکیب فوق العاده نفش بسزایی در درمان لک صورت دارد.
 • برای تهیه این ماسک کافی است ۱ قاشق چای خوری دارچین را با ۲ قاشق غذاخوری عسل طبیعی مخلوط کرده و آنقدر هم بزنید که تقریبا یکدست شود. ماسک بدست آمده را هر روز و هر بار به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست صورت خود بگذارید تا شاهد محو شدن تدریجی لک های صورت خود باشید.

ماسک زعفران و عسل برای درمان لک صورت

 • زعفران که بیشتر به عنوان یک طعم و رنگ دهنده شناخته می شود، خواص فوق العاده ای برای پوست انسان دارد. استفاده از ترکیب عسل و زعفران می تواند علاوه بر حفظ خواص زعفران، خاصیت آن برای پوست صورت را دو چندان کند. استفاده از عسل طبیعی به همراه زعفران، خیلی زود لکه های قهوه ای رنگ موجود بر روی پوست را از بین می برد.
 • برای تهیه این ماسک کافی است در ابتدا نصف قاشق چایخوری زعفران ساییده شده تهیه کنید. سپس چند قاشق غذاخوری عسل طبیعی به زعفران اضافه کنید تا ماسک عسل و زعفران آماده شود. ماسک تهیه شده را به مدت یک ربع بر روی صورت خود و به ویژه در قسمت هایی که لک صورت ایجاد شده است قرار دهید تا بعد از چند روز اثرات شگفت انگیز این ماسک را لمس کنید.

ماسک عسل، گوجه فرنگی و آرد برای درمان لک صورت

 • یکی از ماسک هایی که با استفاده از عسل تهیه می شود و تاثیرات فوق العاده ای بر روی لک صورت دارد، ترکیب عسلف گوجه فرنگی، آرد و کمی آبلیمو است. این معجون موضعی می تواند لک های قهوه ای موجود بر روی پوست را به مرور زمان محو کند.
 • برای تهیه این ماسک، نصف فنجان آب گوجه را با ۲ قاشق غذاخوری آبلیمو مخلوط کنید. سپس به این مخلوط ۲ قاشق غذاخوری آرد جو و دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی اضافه کنید و این مواد را خوب با هم دیگر مخلوط کنید. زمانی که مخلوط حالت خمیری به خود گرفت، این معجون آماده است.
 • برای مصرف معجون عسل و گوجه فرنگی، کافی است ماسک معرفی شده را هر روز و هر دفعه به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست صورت خود بگذارید. با توجه به اثر گذاری فوق العاده آرد جو و آبلیمو برای از بین بردن لک صورت، مطمئن باشید که ترکیب آن ها با عسل نوعی معجزه را برای پوست صورتتان رقم خواهد زد.

سیب زمینی و عسل؛ معجونی برای پوست صورت

 • از دیگر موادی که برای درمان لک صورت به کار برده می شود، سیب زمینی است. البته سیب زمینی اگر با عسل طبیعی مخلوط شود، اثرات دو چندانی را از خود به نمایش می گذارد.
 • سیب زمینی از جمله موادی است که می تواند در شفافیت پوست موثر واقع شود. حال اگر این ماده با عسل طبیعی نیز در هم آمیخته شود، اثراتی به مراتب بیشتر را از خود به نمایش می گذارد. لک صورت با استفاده از این معجون به سادگی و با هزینه ای بسیار کم درمان می شود.
 • اگر می خواهید ماسک عسل و سیب زمینی را تهیه کنید، کافی است یک سیب زمینی متوسط را انتخاب کنید و آن را پوست بگیرید. سیب زمینی پوست گرفته شده را رنده کنید. تفاله هایی که از رنده به دست می آید را جدا کرده و آب سیب زمینی را در یک ظرف مجزا می ریزیم. عسل طبیعی را به آب سیب زمینی اضافه کرده و آن دو را مخلوط می کنیم تا به یک ماده یکدست تبدیل شود.
 • ماسک عسل و سیب زمینی باید به صورت روزانه و مداوم مصرف شود. کافی است ماسک به دست آمده را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست صورت قرار دهید و بعد از این مدت، صورت خود را آبکشی کنید.

سخن پایانی

 • در این مطلب به ۴ ماسک معروف که با عسل طبیعی برای از بین بردن لک صورت تهیه می شود اشاره کردیم. توجه داشته باشید که اگر از ماسک صورت استفاده می کنید تا لک صورت را ریشه کن کنید، باید در هنگام استفاده از ماسک حتما در حالت آرامش و ریلکس باشید.