عبارت ماسک خانگی برای لک صورت

درمان لک با میوه پاپایا
0

درمان لک صورت با میوه

 • میوه یکی از بهترین و خوشمزه ترین خوراکی هایی است که اصولا به عنوان میان وعده مورد استفاده قرار می گیرد. میوه ها علاوه بر اینکه خوشمزه هستند، خواص فوق العاده ای دارند. مصرف میوه های مختلف توانسته از بروز بسیاری از بیماری ها پیشگیری کرده و در درمان بیماری های فراوانی موثر واقع شود.
 • یکی از کاربردهای انواع میوه،شادابی پوست صورت است.شادابی پوست،روشن شدن پوست صورت ویا درمان لک صورت بامیوه های مختلفی انجام میشود.
 • تقریبا اکثر میوه هایی که دارای ویتامین C هستند، این خاصیت را برای پوست صورت دارند.
 • درمان لک صورت با میوه نه تنها عوارضی را در پی ندارد، بلکه علاوه بر خوشمزه بودن، خواص فوق العاده دیگری برای بدن ایجاد می کند. البته هر میوه ای را نمی توان به عنوان یک ماده تاثیرگذار بر لک صورت به حساب آورد.در ادامه سعی کرده ای با برخی از میوه ها که برای درمان لک صورت مفید هستند آشنا شویم.

پرتقال؛ معجزه ای برای درمان لک صورت

 • جالب است بدانید که هم پرتقال و هم پوست پرتقال، مرهمی برای لک صورت هستند. مصرف پرتقال هم به صورت خوراکی و هم به صورت موضعی، اثرات شگفت انگیزی بر روی پوست صورت ایجاد می کند.
 • همانطور که می دانید پرتقال یک منبع غنی از ویتامین C است و با استفاده از همین یک خاصیت می توان ادعا کرد که پرتقال در روند بهبود بافت های پوستی نقش مهمی ایفا می کند.
 • علاوه بر این، مالش درون پرتقال بر روی پوست در درمان لک صورت موثر است. مالش دادن این قسمت از پرتقال رنگدانه های پوست را کاهش داده و در نتیجه لکه های صورت از بین می روند.
 • علاوه بر خود پرتقال، پوست این میوه نیز تاثیرات شگرفی در درمان لک صورت ایفا می کند. پوست پرتقال یک سفید کننده طبیعی است. مالش دادن پوست پرتقال بر روی پوست هم لک صورت را ازبین می برد و هم جوش و آکنه را نابود می کند.
 • ناگفته نماند که پودر پوست خشک شده پرتقال نیز به عنوان نوعی درمان لک صورت با میوه شناخته می شود. پودر پوست پرتقال همانند نوعی اسکراب عمل کرده و در درمان این بیماری نقش ایفا می کند. برای استفاده از این پودر می توانید ۲ قاشق غذاخوری از آن را با ۱ قاشق غذاخوری عسل و ۱ قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید و به عنوان یک ماسک به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست خود بگذارید و سپس آن را با آب ولرم بشویید.

پوستی شاداب تر با پاپایا

 • پاپایا یکی از میوه هایی است که به تازگی در ایران شناخته شده و تا چند سال پیش افراد کمی از اسم و خواص آن مطلع بودند. این میوه استوایی خواص فوق العاده ای دارد که یکی از این خواص تاثیرگذاری بر روی پوست صورت است.
 • خواص فوق العاده این میوه استوایی بر روی پوست صورت باعث شده تا در تولید انواع محصولات آرایشی بهداشتی به ویژه محصولات مراقبت از پوست، از پاپایا استفاده شود. این میوه مملو از آنتی اکسیدان است که می تواند سلول های مرده را از بین برده و به برطرف کردن لک صورت بپردازد.
 • پاپایا یک روشن کننده پوست صورت طبیعی است که رنگدانه ها را از بین می برد. مصرف این میوه به عنوان یک پیشگیری از لک صورت نیز مورد توجه متخصصان پوست قرار گرفته است.
 • اما برای درمان لک صورت با میوه پاپایا، کافی است این میوه را به صورت قطعات کوچکی برش بزنید. یک قاشق چای خوری عسل طبیعی به همراه یک قاشق چای خوری پودر چوب صندل را بر روی پاپایای برش زده شده بریزید و آن ها را مخلوط کنید تا به حالت خمیری درآید. ماسک بدست آمده را بر روی صورت زده و بعد از نیم ساعت استراحت، آن را با آب سرد یا ولرم بشویید. این ماسک باید به صورت هفتگی استفاده شود. می توانید یک روز خاص را برای این کار مشخص کنید.

لیمو، یک ماسک تمام عیار برای درمان لک صورت

 • لیمو یکی از مهمترین میوه هایی است که برای درمان لک صورت کاربرد دارد. لیمو یک پاک کننده قوی برای پوست صورت به حساب می آید که می تواند رنگدانه های مضر را از سطح پوست پاک کرده و به درمان لک صورت بپردازد. این میوه حاوی ویتامین سی بوده و در بازسازی سلولی نیز نقش ایفا می کند. همین بازسازی سلولی باعث کاهش تیرگی پوست شده و در شفافیت و زیبایی پوست صورت تاثیر می گذارد. ماسک های مختلفی با استفاده از لیمو برای درمان لک صورت مورد استفاده قرار می گیرد که شما می توانید با مطالعه مقاله ماسک خانگی برای لک صورت به روش های استفاده از این میوه پی ببرید.

سخن پایانی

 • میوه های بسیار زیادی هستند که با استفاده از آن ها می توانیم به جنگ لک صورت برویم. برای مثال کیوی، خیار و حتی موز از جمله میوه هایی هستند که در روشن ساختن پوست صورت و همچنین از بین بردن لک صورت نقش دارند. مصرف میوه همیشه خوب است اما برای درمان لک صورت ضروری است و باید در کنار دیگر درمان ها به صورت موازی صورت پذیرد. هرچند اگر به دلیلی بیماری های دیگر دچار لک صورت شده اید، بهتر است قبل از درمان با استفاده از میوه ها، با پزشک خود مشورت کنید.