ماسک خانگی برای لک صورت

لک صورت و ماسک آلوئه ورا
0
 • لک صورت یکی از مشکلاتی است که افراد مختلف با آن درگیر می شوند.با توجه به اینکه لک صورت با حساس ترین قسمت از بدن انسان از منظر زیبایی سر و کار دارد، حساسیت به آن بسیار زیاد است. درمان خانگی لک صورت هرچند علمی و اصولی نیست؛ اما در بسیاری از مواقع می تواند راهگشا و مفید باشد. مشخص است که استفاده از درمان های خانگی لک صورت به شرطی مورد قبول است که برخی از اصول در آن رعایت شود.
 • ماسک خانگی برای لک صورت از بهترین درمان های خانگی به حساب می آید. ماسکی که برای از بین بردن لک و کک مورد استفاده قرار می گیرد، اگر به صورت صحیحی تهیه شده باشد، معجزه خواهد کرد. در ادامه با برخی از انواع ماسک خانگی برای لک صورت آشنا می شویم.

عسل یک ماسک تمام عیار

 • عسل، خود به تنهایی یک ماسک تمام عیار برای لک صورت است. عسل طبیعی مرغوب می تواند مرهمی بر التهابات پوستی و دارویی برای درمان لک صورت باشد. ترکیبات مختلفی از عسل به عنوان ماسک شناخته می شود که هر کدام از آن ها می توانند برای شفاف شدن پوست و از بین بردن لک صورت مفید باشد.
 • همانطور که گفته شد، عسل خود به تنهایی یک ماسک خانگی برای لک صورت به حساب می آید. برای اینکه از این ماسک خانگی استفاده کنید، کافی است عسل طبیعی را به آرامی روی پوست خود مالش دهید و پس از چند دقیقه آن را با آب گرم بشویید. با توجه به خواص رطوبت زایی عسل، رطوبت پوست افزایش پیدا خواهد کرد. از عسل به عنوان ماسک یک روز درمیان استفاده کنید.

ماسک لیمو برای لک صورت

 • یکی از انواع ماسک ها برای درمان لک صورت، لیموی تازه است. کافی است مقداری لیموی تازه را بر روی پوست خود بزنید تا اثرات شگفت انگیز آن را مشاهده کنید.ویتامین C موجود درلیمو باعث بازسازی سلول های پوست صورت می شود که به مرور پوست را روشن تر کرده ولک های تیره را از بین می برد.
 • یکی از راهکارهای استفاده از لیموی تازه برای از بین بردن لک صورت این است که آب لیمو را گرفته و آن را با یک الی دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی مخلوط کنید. کافی است این ماسک فوق العاده را روزانه به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی پوست خود بگذارید و سپس بعد از آن پوست صورتتان را بشویید.

لک صورت و آلوئه ورا

 • آلوئه ورا از آن دست گیاهان ناشناخته برای مردم ایران است که چندسالی است در سفره غذایی و درمانی جای خود را باز کرده است. آلوئه ورا از دیرباز در جهان به عنوان یک ضد لک و رطوبت دهنده پ.ست مورد استفاده قرار گرفته است و به جرات می توان گفت که این گیاه به صورت تخصصی بر روی بیماری های پوستی تاثیر گذار است. خواص آنتی اکسیدانی آلوئه ورا می تواند بر روی انواع آکنه تاثیر بگذارد.
 • برای استفاده از آلوئه ورا باید ابتدا ژل موجود در برگ آن را خارج کنید. پس از جمع کردن این ژل درون ظرف، با استفاده از پنبه آن را بر روی صورت خود بزنید. ماسک خانگی آلوئه ورا برای لک صورت، به همین سادگی بر روی پوست شما نشسته است. کافی است ۲۰ الی ۳۰ دقیقه صبر کنید تا این ماسک روی پوست شما خشک شود. بعد از خشک شدن ژل آلوئه ورات بر روی پوست، با آب ولرم متمایل به گرم صورت خود را شستشو دهید. از این ماسک هر روز یا یک روز درمیان استفاده کنید.

خیار؛ یک ماسک ارزان و در دسترس

 • یکی از پرکاربردترین انواع ماسک خانگی برای لک صورت، خیار است. پوست خیار مواد موثر زیادی را در اختیار پوست قرار می دهد و به همین علت در بازسازی پوست نقش مهمی دارد. علاوه بر این، خیار یک مرطوب کننده طبیعی پوست صورت است و عملیات آب‌رسانی به پوست صورت را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد.
 • برای استفاده از خیار به عنوان ماسک صورت، خیار را به صورت مورب و به صورت قطعات درشت برش زده و روی پوست صورت مالش می دهیم .این کار بهتر است قبل از خواب یا زمانی به دور از استرس های روزمره انجام شود تا بیشترین تاثیر را بگذارد.
 • یک ماسک خاص تر از خیار، ترکیب خیار و آب لیموی تازه و استفاده روزانه از آن است. به مقدار مساوی خیار را با آب لیمو ترکیب کرده و مخلوط به دست آمده را بر روی پوست گذاشته و آن را رها کنید تا بر روی پوست خشک شود. پس از خشک شدن بر روی پوست، آن را با آب گرم بشویید. بعد از مدتی اثرات این ماسک خانگی برای لک صورت را مشاهده خواهد کرد.

یک تذکر برای استفاده از ماسک خانگی برای لک صورت

 • نکته مهم در استفاده از ماسک خانگی این است که شما باید سعی کنید زمانی از ماسک ها استفاده کنید که بدن در حالت رخوت و بدون استرس است. اگر حالت ریلکسیشن نداشته باشید، ممکن است ماسک باعث ایجاد چروک بر روی پروست شما شود و اثرات به مراتب بدتری بر پوست شما ایجاد کند.